ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10177419
*
nr 1017 7419
Spegel
höjd: 123 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 20:46:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 15:40:43
1
100 kr
5/2 16:02:53
2
150 kr
8/2 08:58:32
3
200 kr
8/2 20:25:34
4
300 kr
8/2 20:34:37
5
450 kr
8/2 20:36:05
6
450 kr
8/2 20:36:05
5
450 kr (Budbetjänt)
8/2 20:37:12
6
500 kr
8/2 20:41:44
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1017 7419
Spegel
höjd: 123 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 15:40:43 | 1 | 100 kr |
5/2 16:02:53 | 2 | 150 kr |
8/2 08:58:32 | 3 | 200 kr |
8/2 20:25:34 | 4 | 300 kr |
8/2 20:34:37 | 5 | 450 kr |
8/2 20:36:05 | 6 | 450 kr |
8/2 20:36:05 | 5 | 450 kr (Budbetjänt) |
8/2 20:37:12 | 6 | 500 kr |
8/2 20:41:44 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14